Mikrochirurgia błony śluzowej i przyzębia

Mikrochirurgia periodontologiczna skupia się głównie na leczeniu odsłoniętych szyjek zębowych, usuwaniu ubytków kości po usuniętym zębie, ale także na korekcie nieregularnej linii dziąseł czy zbyt długich lub zbyt krótkich koron. Coraz częściej periodontologia eliminuje czynniki chorobotwórcze (jak na przykład poddziąsłowy kamień nazębny), a także odbudowuje podparcie kostne zębów czy tkanek miękkich. Mikrochirurgia estetyczna stanowi cenne uzupełnienie leczenia implantologicznego, protetycznego i ortodontycznego.

Leczenie zapaleń przyzębia ma charakter kompleksowy. Postępowanie chirurgiczne wdraża się wtedy, kiedy inne metody są nieskuteczne lub gdy zmiany w tkankach podtrzymujących zęby są na tyle zaawansowane, że grożą rozchwianiem i w ostateczności utratą zębów. Celem chirurgii periodontologicznej jest uzyskanie dostępu do powierzchni korzeni zębów, następnie eliminacji stanu zapalnego lub kontroli płytki nazębnej na przykład poprzez spłycenie głębokości kieszonek lub korektę uwarunkowań anatomicznych, a także regenerację tkanek aparatu zawieszeniowego zębów.

Współczesna periodontologia potrafi nie tylko wyleczyć krwawiące dziąsła i ustabilizować rozchwiane zęby. Naszym pacjentom możemy zaproponować nie tylko leczenie, ale również rozwiązania, które znacząco wpływają na estetykę wyglądu.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.
Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży
Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.
Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach, a lekarzom, którzy chcą się dokształcać daje możliwość obserwacji, dzięki czemu szczegółowo mogą zapoznać się z naszymi metodami leczenia.
Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) - co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.
Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.
Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.
Nasza klinika posiada duży parking tylko dla naszych pacjentów.

Zespół Kliniki stomatologicznej Ultimed

Lek. stom. Rafał Łaszkiewicz

Stomatolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego (1992) oraz Wydziału Stomatologii (1994) Akademii Medycznej w Łodzi.

dr n. med. Michał Jegier

Stomatolog

Absolwent Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Lek. dent. Natalia Liśniewska

Stomatolog

Główny zakres zainteresowań stomatologia zachowawcza wraz z endodoncją ,stomatologia estetyczna i protetyka.

Joanna Woźniak

higienistka stomatologiczna

Anna Dawid

asystentka stomatologiczna

Aneta Kik

asystentka stomatologiczna

Emilia Kowalska

asystentka stomatologiczna