Regeneracja kości szczęki

Usunięcie zęba, przez co kość ulega przebudowie i zanikowi, trudne ekstrakcje, podczas których dochodzi do utraty części kości oraz wypadki z wybiciem zębów są najczęstszymi powodami, przez które pacjent nie posiada wystarczającej ilości tkanki kostnej, by bezpiecznie wprowadzić implant.

Implant musi być w całości otoczony tkanką kostną, aby uzupełnienie brakujących zębów zakończyło się sukcesem. W przypadku niedostatecznej ich ilości potrzebna jest jej odbudowa za pomocą biomateriałów lub kości własnej pacjenta. Biomateriały stanowią szkielet, do którego wnikają naczynia krwionośne wytwarzając w ten sposób nową kość. Po kilku latach często nie pozostaje po nich nawet ślad. W najtrudniejszych sytuacjach kość pobierana jest od samego pacjenta, najczęściej z okolicy sąsiadującej z miejscem założenia implantu, bardzo rzadko z innych części ciała.

W przypadku braku zębów górnych w odcinku bocznym konieczne jest również wykonanie podniesienia dna zatoki. Ponieważ usunięcie zęba znajdującego się pod zatoką prowadzi do zanikania kości sama zatoka z czasem zwiększy swoją objętość rozprzestrzeni się na obszarze wcześniej zajmowanym przez korzenie i kość wyrostka zębodołowego. Implant umieszczony zbyt płytko nie będzie wystarczająco stabilny by przejmować siły żucia. Podniesienie dna zatoki polega więc na modelowaniu kości zatoki do jej poprzedniego położenia, zyskując tym samym miejsce do umieszczenia implantu.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.
Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży
Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.
Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach, a lekarzom, którzy chcą się dokształcać daje możliwość obserwacji, dzięki czemu szczegółowo mogą zapoznać się z naszymi metodami leczenia.
Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) - co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.
Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.
Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.
Nasza klinika posiada duży parking tylko dla naszych pacjentów.

Zespół Kliniki stomatologicznej Ultimed

Lek. stom. Rafał Łaszkiewicz

Stomatolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego (1992) oraz Wydziału Stomatologii (1994) Akademii Medycznej w Łodzi.

dr n. med. Michał Jegier

Stomatolog

Absolwent Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Lek. dent. Natalia Liśniewska

Stomatolog

Główny zakres zainteresowań stomatologia zachowawcza wraz z endodoncją ,stomatologia estetyczna i protetyka.

Joanna Woźniak

higienistka stomatologiczna

Anna Dawid

asystentka stomatologiczna

Aneta Kik

asystentka stomatologiczna

Emilia Kowalska

asystentka stomatologiczna