Bonding zębów

Bonding zębów to jedna z metod korekty kształtu zębów, zaliczana do stomatologii estetycznej.

Mówiąc w prosty sposób, bonding jest to tak zwana licówka kompozytowa. Podczas zabiegu lekarz nie ingeruje w szkliwo zęba lub ingerencja jest bardzo nieznaczna. Powierzchnia zęba musi zostać oczyszczona, wytrawiona kwasem, po czym lekarz nakłada kompozyt, modeluje kształt zęba, naświetla i na koniec poleruje. W porównaniu do licówek porcelanowych jest to zabieg odwracalny, ponieważ w trakcie wykonywania bondingu nie narusza się struktury szkliwa. Dużym plusem jest to, że oczekiwany efekt jest widoczny natychmiast po wizycie. Dodatkowym plusem jest też koszt zabiegu, który jest dużo mniejszy w stosunku do licówki porcelanowej.

Szpara pomiędzy zębami

Zamaskowana z pomocą Boundingu

Wśród wielu plusów, są też i minusy bondingu: z biegiem czasu kompozyt nakładany na powierzchnię zęba może ulec przebarwieniu, zmatowieniu, może się ukruszyć- wtedy konieczny jest powtórny bonding.

Bonding jest polecany dla osób mających niewielkie defekty szkliwne, przebarwienia na zębach. Przy pomocy bondingu można zmienić kształt zębów do pożądanego przez pacjenta, zmniejszyć lub zamknąć całkowicie diastemę. Jest to również dobry sposób dla osób, które zastanawiają się nad wykonaniem licówek porcelanowych lecz nie mają odwagi na ich wykonanie. Nie u każdego pacjenta można zastosować bonding, dlatego lekarz indywidualnie ocenia i dobiera odpowiednie leczenie.

 

Przeciwskazania:

  • bruksizm
  • próchnica zębów
Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.
Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży
Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.
Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach, a lekarzom, którzy chcą się dokształcać daje możliwość obserwacji, dzięki czemu szczegółowo mogą zapoznać się z naszymi metodami leczenia.
Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) - co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.
Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.
Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.
Nasza klinika posiada duży parking tylko dla naszych pacjentów.

Zespół Kliniki stomatologicznej Ultimed

Lek. stom. Rafał Łaszkiewicz

Stomatolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego (1992) oraz Wydziału Stomatologii (1994) Akademii Medycznej w Łodzi.

dr n. med. Michał Jegier

Stomatolog

Absolwent Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Lek. dent. Natalia Liśniewska

Stomatolog

Główny zakres zainteresowań stomatologia zachowawcza wraz z endodoncją ,stomatologia estetyczna i protetyka.

Joanna Woźniak

higienistka stomatologiczna

Anna Dawid

asystentka stomatologiczna

Aneta Kik

asystentka stomatologiczna

Emilia Kowalska

asystentka stomatologiczna