Piaskowanie zębów

Piaskowanie jest zabiegiem uzupełniającym po scalingu. Polega na usuwaniu osadów oraz nieestetycznych przebarwień. Pomaga w walce z kamieniem nazębnym i minimalizuje ryzyko powstawania chorób zębów i dziąseł. Piaskowanie w szczególności przeznaczone jest dla osób palących, pijących dużo kawy i herbaty, noszących aparaty ortodontyczne, posiadaczy tzw. stłoczonych zębów oraz osób, które zdecydowały się na wybielanie zębów. Profilaktycznie jednak powinno wykonywać się zabieg co pół roku.

Piaskowanie jest bezbolesne, jednak po zabiegu można odczuwać dyskomfort spowodowany podrażnieniem dziąseł oraz nieprzyjemny posmak piasku dentystycznego. Podczas samego zabiegu piaskarka rozpyla w jamie ustnej drobny proszek wymieszany z wodą i poddany odpowiedniemu ciśnieniu. Dzięki temu dociera do najbardziej niedostępnych miejsc. Następnie piasek jest odsysany za pomocą ssaka. Po piaskowaniu zalecana jest fluoryzacja, która wzmocni szkliwo zębowe.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.
Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży
Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.
Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach, a lekarzom, którzy chcą się dokształcać daje możliwość obserwacji, dzięki czemu szczegółowo mogą zapoznać się z naszymi metodami leczenia.
Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) - co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.
Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.
Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.
Nasza klinika posiada duży parking tylko dla naszych pacjentów.

Zespół Kliniki stomatologicznej Ultimed

Lek. stom. Rafał Łaszkiewicz

Stomatolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego (1992) oraz Wydziału Stomatologii (1994) Akademii Medycznej w Łodzi.

dr n. med. Michał Jegier

Stomatolog

Absolwent Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Lek. dent. Natalia Liśniewska

Stomatolog

Główny zakres zainteresowań stomatologia zachowawcza wraz z endodoncją ,stomatologia estetyczna i protetyka.

Joanna Woźniak

higienistka stomatologiczna

Anna Dawid

asystentka stomatologiczna

Aneta Kik

asystentka stomatologiczna

Emilia Kowalska

asystentka stomatologiczna