Usuwanie kamienia nazębnego i osadu

Scaling, czyli usuwanie kamienia osadzającego się głównie w okolicach szyjek zębowych to zabieg, który należy wykonywać przynajmniej raz w roku. Kamień nazębny stanowi doskonałe środowisko dla bakterii, co w konsekwencji prowadzi do groźnych chorób, takich jak próchnica czy paradontoza. Twardy osad o ciemnym zabarwieniu powstaje ze zwapniałej płytki nazębnej. Na kamień nazębny składają się również bakterie oraz węglowodany. Osadza się on zazwyczaj w trudno dostępnych miejscach, a jego nagromadzenie może powodować obniżanie oraz odsłanianie szyjek zębowych, co z kolei prowadzi do stopniowego rozchwiania i wypadania zębów.

Zabieg skalingu przeprowadza się zazwyczaj za pomocą ultradźwięków. Końcówkę skalera przykłada się do miejsc, gdzie występuję kamień, następnie ultradźwięki wraz z wodą uderzają w złogi rozbijając je, co powoduje ich oderwanie od powierzchni zęba. Na koniec oczyszczone zęby zostają wypolerowane dzięki czemu ich powierzchnia jest gładka i zabezpieczona przed dalszym osadzaniem się kamienia. Zabieg zazwyczaj jest bezbolesny.

Po wykonaniu scalingu zalecane jest piaskowanie zębów.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.
Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży
Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.
Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach, a lekarzom, którzy chcą się dokształcać daje możliwość obserwacji, dzięki czemu szczegółowo mogą zapoznać się z naszymi metodami leczenia.
Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) - co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.
Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.
Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.
Nasza klinika posiada duży parking tylko dla naszych pacjentów.

Zespół Kliniki stomatologicznej Ultimed

Lek. stom. Rafał Łaszkiewicz

Stomatolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego (1992) oraz Wydziału Stomatologii (1994) Akademii Medycznej w Łodzi.

dr n. med. Michał Jegier

Stomatolog

Absolwent Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Lek. dent. Natalia Liśniewska

Stomatolog

Główny zakres zainteresowań stomatologia zachowawcza wraz z endodoncją ,stomatologia estetyczna i protetyka.

Joanna Woźniak

higienistka stomatologiczna

Anna Dawid

asystentka stomatologiczna

Aneta Kik

asystentka stomatologiczna

Emilia Kowalska

asystentka stomatologiczna