Licówki

Licówki są nakładane na zęby po to, aby poprawić ich atrakcyjność i skutecznie je chronić. Pomagają korygować położenie zęba i mają wpływ na poprawę niewielkich odchyleń w uzębieniu. Dzielą się na kilka różnych rodzajów, dlatego tak ważne jest to, aby udać się do wykwalifikowanego stomatologa i dobrać dla siebie idealne licówki.

Rodzaje licówek

Jak już zostało wspomniane współcześnie można wyróżnić kilka typów licówek. Co istotniejsze licówki na zęby powinny być nie tylko prawidłowo dobrane, ale też nałożone. W związku z tym za każdym razem musi za to odpowiadać profesjonalista. Jak widać korygowanie kształtu zębów przybiera rozmaite postacie. Cena licówek na wszystkie zęby może być dość pokaźna, ale czasami pacjenci nie mają innego wyjścia.

Licówki akrylowe

Zakładając licówki na krzywe zęby stomatolodzy mają do wyboru licówki akrylowe. To tymczasowe licówki, które nie są zbyt trwałe i zabezpieczają ząb jedynie przed założeniem właściwej licówki.

Licówki kompozytowe

Alternatywą dla powyższego rozwiązania jest kompozyt na zęby. Licówki kompozytowe, czyli tzw. bonding zębów są stosunkowo tanie i łatwe do wykonania. Wykazują się podwyższonym stopniem plastyczności i bez problemów zmienia się ich kształt. Warto w tym przypadku sprawdzić ile kosztuje licówka na zęba, bo być może będzie to dla pacjenta najatrakcyjniejsza opcja.

Licówki ceramiczne

Decydując się na licówki na zębach do wyboru ma się również licówki ceramiczne. Do ich stworzenia wykorzystuje się ceramikę skaleniową. Ząb po nałożeniu licówki prezentuje się bardzo atrakcyjnie i naturalnie.

Licówki porcelanowe

Odwiedzając gabinet stomatologiczny można sobie także pozwolić na licówki porcelanowe. Odznaczają się wyjątkową trwałością, atrakcyjnym wyglądem i elastycznością. Co istotniejsze nie będą ulegać przebarwieniom. Nakładki porcelanowe na zęby są odporne na pojawianie się kamienia nazębnego.

Jak zakłada się licówki?

Współczesna stomatologia jest na tyle rozwinięta, że pacjenci mogą sobie pozwolić na zakładanie licówek w wielu polskich miastach. Oczywiście kluczem do sukcesu jest to, aby założyć je poprawnie.

Nie wiedząc jak zakładać licówki na jedynki i dwójki warto mieć świadomość tego, że zakłada się je na stronie wargowej zębów. Wykorzystuje się do tego odpowiednio przygotowany klej, tak aby nie narazić pacjenta na powstawanie niedoskonałości estetycznych. Cienkie płatki przykleja się do powierzchni zęba i koryguje się jego kształt. W ten sposób można się dowiedzieć, jak wygląda licówka na zębie. Bardzo polecanym zabiegiem są tzw. licówki bez piłowania, a więc bezinwazyjna i innowacyjna forma natychmiastowej zmiany wyglądu zębów.

Licówki stomatologiczne – wady i zalety

Nowoczesne licówki na zęby niosą za sobą wiele zalet, ale też i wady. Oto kilka najmocniejszych stron takiego rozwiązania:

  • śnieżnobiały i atrakcyjny wizualnie uśmiech,
  • pozbycie się wszelkich niedoskonałości i skorygowanie kształtu zęba,
  • możliwość naprawy uszkodzonego szkliwa.

Stomatologia estetyczna w Łodzi ma również swoje minusy, ponieważ licówki są dość poważnym przedsięwzięciem finansowym i nie każdego jest na nie stać, a ponadto zwiększają wrażliwość zębów. Ceny licówek zębowych cały czas się zmieniają, ale raczej nie należy oczekiwać, że nagle zaczną się obniżać. Nie da się ukryć, że fachowy konturing zębów jest polecany zwłaszcza tym osobom, które liczą na szybkie i zadowalające efekty. Jeśli chodzi o licówki na zęby martwe trzeba pamiętać o tym, że taki zabieg powinno się wykonywać jedynie na zdrowych zębach (bez próchnicy – przeciwwskazaniem może być też przejście leczenia kanałowego).

Ile kosztują licówki na zęby?

Zainteresowani założeniem licówek pacjenci powinni się najpierw dowiedzieć ile kosztują licówki, a przydatnym wsparciem okaże się aktualny cennik stomatologa w Łodzi. Duże znaczenie ma oczywiście to jaki będzie ich rodzaj. Najmniej zapłaci się za licówki akrylowe (około 200 złotych za ząb) oraz kompozytowe (około 300 złotych), natomiast najwięcej za porcelanowe (najtrwalsze – nawet powyżej tysiąca złotych za ząb).

Wiedząc już ile kosztują licówki na zęby warto udać się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego i porozmawiać na ten temat ze specjalistą, który w razie wątpliwości wyjaśni zainteresowanym ile kosztuje licówka zęba oraz na ile zębów nakłada się licówki (zwykle jest to sześć przednich zębów). Alternatywnym rozwiązaniem mogą się okazać implanty zębów Łódź, które zastąpią korzeń brakującego zęba i skutecznie odbudują uzębienie.

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.