Piaskowanie zębów Łódź

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie jest zabiegiem uzupełniającym po scalingu. Polega na usuwaniu osadów oraz nieestetycznych przebarwień. Pomaga w walce z kamieniem nazębnym i minimalizuje ryzyko powstawania chorób zębów i dziąseł. Piaskowanie w szczególności przeznaczone jest dla osób palących, pijących dużo kawy i herbaty, noszących aparaty ortodontyczne, posiadaczy tzw. stłoczonych zębów oraz osób, które zdecydowały się na wybielanie zębów. Profilaktycznie jednak powinno wykonywać się zabieg co pół roku.

Jak wygląda zabieg piaskowania zębów?

Piaskowanie jest bezbolesne, jednak po zabiegu można odczuwać dyskomfort spowodowany podrażnieniem dziąseł oraz nieprzyjemny posmak piasku dentystycznego. Podczas samego zabiegu piaskarka rozpyla w jamie ustnej drobny proszek wymieszany z wodą i poddany odpowiedniemu ciśnieniu. Dzięki temu dociera do najbardziej niedostępnych miejsc. Następnie piasek jest odsysany za pomocą ssaka. Po piaskowaniu zalecana jest fluoryzacja, która wzmocni szkliwo zębowe.

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.