Usuwanie kamienia nazębnego i osadu – Sacaling

Scalling - Usuwanie kamienia nazębnego

Skaling – najpopularniejsze metody oraz rodzaje

Skaling powinien być przeprowadzany przez doświadczonego profesjonalistę z należytymi kwalifikacjami zawodowymi. Co najważniejsze zabieg ten dzieli się na różne metody oraz rodzaje:

  • mechaniczną – całość opiera się na frezowaniu zębów, co ma niebagatelny wpływ na eliminowanie łupinek kamienia nazębnego,
  • chemiczną – w tym przypadku wykorzystywany jest roztwór perhydrolu (30-procentowy). Jego podstawowym zadaniem jest zmiękczenie oraz usunięcie kamienia,
  • tradycyjną – zabieg, od którego powoli się odchodzi. Polega na wykorzystaniu podstawowych narzędzi: sierpa, dłuta i motyczki. Nie zapewnia zbyt precyzyjnego usuwania kamienia nazębnego, dlatego nie cieszy się zbyt dużą popularnością,
  • dźwiękową – kamień jest usuwany przy pomocy fal dźwiękowych,
  • laserową – w tym zakresie korzysta się wyłącznie ze specjalnej odmiany lasera.

Metoda jest dobierana oczywiście przez wybranego specjalistę, który dysponuje decydującym głosem. Na samym początku przeprowadza się wywiad medyczny, na którego podstawie podejmuje się finalną decyzję. Co istotniejsze skaling w Łodzi powinien być przeprowadzany minimum raz w roku, chociaż niektórzy zalecają jego częstsze wykonywanie (np. w sytuacji, gdy pije się duże ilości kawy oraz herbaty – optymalnym rozwiązaniem jest wykonanie zabiegu raz na pół roku).

Dodatkowo scaling można podzielić na wersję naddziąsłową (usuwanie kamienia z koron zębowych) oraz poddziąsłową (eliminowanie kamienia z kieszonki dziąsłowej, wymaga niezwykłej precyzji i jest dość skomplikowany). Droższą opcją jest wersja poddziąsłowa, ponieważ wymaga większego zaangażowania, chociaż niekiedy oba rodzaje skalingu są wykonywane w tym samym czasie. Wszystko po to, aby maksymalnie wygładzić powierzchnię zęba.

Skaling – wskazania i przeciwwskazania

Na usuwanie kamienia nazębnego w Łodzi warto zdecydować się przede wszystkim w sytuacji, gdy na własnych zębach zauważy się spore ilości osadu lub płytki nazębnej. To jeden z pożądanych kroków do właściwej higieny jamy ustnej. W ten sposób niweluje się ryzyko występowania infekcji czy też próchnicy.

Nie zawsze usługa skalingu jest możliwa do przeprowadzenia. Istnieją pewne przeciwwskazania, których wypadałoby bezwzględnie przestrzegać:

  • ciąża,
  • implanty zębowe,
  • wszczepiony rozrusznik serca,
  • osteoporoza i odklejanie się siatkówki oka.

Wszelkie wskazówki uzyska się na miejscu u specjalisty. W niektórych przypadkach pacjenci mogą być poddani jedynie tradycyjnemu skalingowi.

Skaling – jakie są zalecenia po przeprowadzeniu zabiegu?

Zalecenia po przeprowadzeniu skalingu mogą być bardzo zróżnicowane. Dużo zależy od wybranej metody oraz rodzaju skalingu. Tuż po wykonaniu takiej usługi u pacjentów może się pojawić minimalny dyskomfort. U większości osób wystarczy postawić na regularne chłodzenie dziąseł. Nie ma żadnych przeszkód (jeśli taką decyzję podejmie specjalista), aby usuwanie kamienia w Łodzi przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu nie będzie się odczuwało żadnego bólu.

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.