Stomatologia estetyczna

Usuwanie kamienia nazębnego i osadu

Scaling, czyli usuwanie kamienia osadzającego się głównie w okolicach szyjek zębowych to zabieg, który należy wykonywać przynajmniej raz w roku. Kamień nazębny stanowi doskonałe środowisko dla bakterii, co w konsekwencji prowadzi do groźnych chorób, takich jak próchnica czy paradontoza. Twardy osad o ciemnym zabarwieniu powstaje ze zwapniałej płytki nazębnej. Na kamień nazębny składają się również bakterie oraz węglowodany. Osadza się on zazwyczaj w trudno dostępnych miejscach, a jego nagromadzenie może powodować obniżanie oraz odsłanianie szyjek zębowych, co z kolei prowadzi do stopniowego rozchwiania i wypadania zębów.

Zabieg skalingu przeprowadza się zazwyczaj za pomocą ultradźwięków. Końcówkę skalera przykłada się do miejsc, gdzie występuję kamień, następnie ultradźwięki wraz z wodą uderzają w złogi rozbijając je, co powoduje ich oderwanie od powierzchni zęba. Na koniec oczyszczone zęby zostają wypolerowane dzięki czemu ich powierzchnia jest gładka i zabezpieczona przed dalszym osadzaniem się kamienia. Zabieg zazwyczaj jest bezbolesny.

Po wykonaniu scalingu zalecane jest piaskowanie zębów.

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.