RTG i Tomografia

Witam w Pracowni RTG i tomografii komputerowej Ultimed

Dr Rafał Łaszkiewicz Stomatolog Łódź

W celu zapewnienia wysokiej jakości usług, zachęcamy do kierowania pacjentów do nowo otwartej Pracowni 3D i RTG przy ul. Zagajnikowej 24 w Łodzi. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, jako nieliczni w Polsce wyposażyliśmy pracownię w najlepszej jakości sprzęt diagnostyczny marki Kodak Carestream CS 9300, dedykowany dla lekarzy stomatologów i laryngologów.

Aparat ten gwarantuje wysoką jakość obrazowania, a przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów przed narażeniem na wysokie promieniowanie rentgenowskie. Redukcja dawki możliwa jest dzięki technice stożkowej oraz zmiennym polom obrazowania (wybieramy odpowiednio mały obszar naświetlania). W porównaniu do klasycznych, starszych aparatów, dawka promieniowania jest około 10x mniejsza. Ponadto opcja krótkiego czasu ekspozycji minimalizuje ryzyko poruszenia się pacjenta i konieczność ponownego wykonania badania.

Za pomocą tego typu tomografii możemy wykonać badania zębów, zatok przynosowych, uszu, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zdjęcia pantomograficzne, co pozwoli na szybkie i precyzyjne zdiagnozowanie pacjentów.

Pracownia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00. Aby skrócić czas oczekiwania Pacjenta na badanie, istnieje możliwość umówienia się na konkretny dzień i godzinę pod nr tel. (42) 678-77-74.

Zapraszam,
dr Rafał Łaszkiewicz

Wyjątkowa funkcjonalność. Niespotykana dokładność

Poczynając od obrazowania wysokiej rozdzielczości, aż do badań tomograficznych o dużym formacie obrazowania dla chirurgii szczękowo – twarzowej, nowe urządzenie CS 9300 wykonuje badania 3D o niespotykanej dotąd precyzji. Wystarczy wybrać odpowiedni program diagnostyczny, a aparat automatycznie dostosuje pole obrazowania, rozdzielczość i obszar badania.

Pełna gama zastosowań diagnostycznych

Najwyższa jakość obrazowania

Jaki format pola obrazowania tomograficznego jest idealny dla Twoich potrzeb? System CS dopasuje się do Twoich wymagań oferując aż 7 różnych pól obrazowania – poczynając od badań o najwyższej precyzji w rozdzielczości 90μm i minimalnej dawce, aż do obrazów o dużym polu obrazowania 17 cm x 13,5 cm. Zróżnicowane programy diagnostyczne i zmienne pola obrazowania pozwalają zatem na użycie aparatu CS9300 dla różnych potrzeb diagnostycznych stomatologii i laryngologii: poczynając od endodoncji w której precyzja radiogramu i niska dawka ma największe znaczenie, aż do rozległych zabiegów chirurgii szczękowo twarzowej i ortodoncji wymagających badań o dużym polu obrazowania.

Niezależnie od rodzaju badania, system CS 9300 wykonuje najwyższej jakości badania w porównaniu ze wszystkimi urządzeniami dostępnymi obecnie na rynku. Od najprecyzyjniejszych obrazów w rozdzielczości 90 μm pozwalającym uzyskać najdokładniejszą informację diagnostyczną poprzez szeroki wybór formatów zdjęć dostosowanych rozmiarem i rozdzielczością do wymagań stawianych przez różne dziedziny stomatologii i laryngologii.