Stomatologia estetyczna

Wygląd naszego uzębienia nie zależy wyłącznie od tego, w jaki sposób o nie dbamy. Często jest to kwestia predyspozycji genetycznych. Z uwagi na to, że zęby każdego z nas są zupełnie inne, wymagają indywidualnego podejścia.

Nasza oferta zabiegów

Szukasz pomocy w zakresie stomatologii estetycznej w Łodzi? Przyjdź do Ultimed!

Dzięki wysoko rozwiniętej technologii, stomatolodzy są w stanie poradzić sobie z niemal każdym problemem z zębami. Jeśli są one związane z wyglądem uzębienia, z pomocą przychodzą zabiegi, które do zaoferowania ma stomatologia estetyczna. Ogromny rozwój, jaki nastąpił w ostatnich latach w tej dziedzinie sprawił, że jest ona coraz popularniejsza, a przez to również dostępniejsza dla pacjentów gabinetów stomatologicznych.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Najprościej ujmując, stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu uzębienia. Obejmuje szeroką paletę zabiegów, które wpływają na poprawę stanu zębów pod kątem estetycznym. Dotyczą przede wszystkim zmian w zakresie ich odcienia, obecnych na nich przebarwień, a także kształtu uzębienia.

Stomatologia estetyczna to rozwiązanie dla osób, które marzą o pięknym uśmiechu ze względu na to, że wygląd zębów wpływa na ich dobre samopoczucie oraz pewność siebie. Jednak nie jest to jedyny powód. Wiele osób decyduje się bowiem na skorzystanie z możliwości stomatologii estetycznej, by poprawić komfort codziennego funkcjonowania.

Jakie zabiegi obejmuje stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna obejmuje szereg różnorodnych zabiegów, a każdy z nich ma inne działanie. Stąd też przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu, stomatolog najpierw ocenia wygląd zębów, a następnie ustala, jaki plan działania będzie najlepszy dla danego pacjenta. Dzięki temu efekty będą spektakularne i – co najważniejsze – trwałe!

Jakie zabiegi wykonywane są w ramach medycyny estetycznej? Zalicza się do nich:

  • Wybielanie zębów – polega na rozjaśnieniu koloru zębów. Można wyróżnić: wybielanie wewnętrzne, w przypadku którego materiał wybielający umieszcza się w komorze zęba na czas wizyty lub na kilka dni oraz wybielanie zewnętrzne, podczas którego wybielacz nakłada się na powierzchnię korony zęba.
  • ICON – to zabieg infiltracji płynną żywicą, który jest skuteczny w niwelowaniu zmian estetycznych powierzchni szkliwnych. Dodatkowo stanowi dobre rozwiązanie dla osób dotkniętych demineralizacją szkliwa.
  • Lakowanie zębów – uszczelnia bruzdy anatomiczne oraz szczeliny, które występują w zębach trzonowych i przedtrzonowych.
  • Fluoryzacja zębów – zabieg stosowany w celu usuwania nadwrażliwości zębów oraz zapobiegający rozwojowi próchnicy.
  • Piaskowanie zębów – polega na usuwaniu osadów oraz nieestetycznych przebarwień.
  • Usuwanie kamienia i osadów – może być wykonywany metodą mechaniczną, chemiczną, tradycyjną, dźwiękową lub laserową, która dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta.
  • Licówki – to cienka warstwa porcelany nakładana na ząb w celu poprawy jego wyglądu lub ochrony uszkodzonej powierzchni zęba.
  • Bonding zębów – polega na nałożeniu na zęby tzw. licówek kompozytowych, które modelują kształt zębów.
  • Konturing zębów – to prosty i całkowicie bezbolesny zabieg, który łagodzi linię uśmiechu. Pozwala zniwelować zbyt szpiczaste kły oraz estetycznie zaokrągla brzegi zębów.
  • Korekta kształtu zębów – to zabieg, podczas którego można skorygować ukruszone, pęknięte czy nierówne zęby.
Umów wizytę Umów wizytę

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.