Gabinet ginekologiczny

Nasi najlepsi specjaliści z zakresu ginekologii oferują pełen zakres świadczeń medycznych – od badań profilaktycznych aż po kwalifikację do zabiegów chirurgicznych.

Ginekolog

Możliwe jest u nas wykonanie badania cytologicznego, kolposkopii, biopsji (szyjki macicy, błony śluzowej macicy), usg narządu rodnego. Doradzimy w zakresie antykoncepcji oraz dopasujemy najlepszy jej rodzaj do konkretnej pacjentki. Przeprowadzamy diagnostykę oraz leczenie m. in. zaburzeń miesiączkowania, menopauzy czy zaburzeń płodności.

Zapewniamy pacjentkom kompleksową opiekę podczas prowadzenia ciąży, włączając w to diagnostykę oraz leczenie patologii ciąży, a także kwalifikację kobiet ciężarnych do zabiegów chirurgicznych, w tym także z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Ścisła współpraca oraz możliwość udziału w procesie diagnostyczno-leczniczym na terenie Klinik Uniwersyteckich w Łodzi pozwala nam zapewnić ciągłość opieki medycznej także w przypadku konieczności hospitalizacji pacjentów, w tym również kobiet ciężarnych oraz rodzących.

Gabinety Specjalistyczne Ultimed Łódź Wnętrze

Zakres Usług Gabinetu Ginekologicznego Ultimed

 • cytologia
 • kolposkopia
 • biopsja szyjki macicy
 • Biopsja błony śluzowej macicy (EUB)
 • usg narządu rodnego
 • usg ciąży
 • antykoncepcja hormonalna, wkładki wewnątrzmaciczne
 • diagnostyka i leczenie:
  • zakażeń sromu i pochwy
  • krwawień z narządów rodnych, w tym krwawień młodocianych
  • zaburzeń miesiączkowania
  • menopauzy
  • zaburzeń płodności
  • zmian organicznych w obrębie narządu rodnego ( torbiele jajników, mięśniaki macicy, nadżerki szyjki macicy, kłykciny sromu)
 • prowadzenie ciąży
 • diagnostyka i leczenie patologii ciąży ( poronienia nawykowe, nadciśnienie tętnicze, hipotrofia płodu, cholestaza, poród przedwczesny, niewydolność szyjki macicy, ciąża mnoga i inne)
 • kwalifikacja kobiet ciężarnych do zabiegów chirurgicznych, w tym także z zakresu chirurgii stomatologicznej

Nasi specjaliści

Najczęstsze pytania

Jak zapisać się na wizytę u ginekologa?

Na wizytę u ginekologa najlepiej zapisać się telefonicznie, osobiście lub mailowo. Nasza rejestracja jest czynna w godzinach 9-18.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u ginekologa?

Przygotowanie do pierwszej wizyty u ginekologa może pomóc Ci poczuć się bardziej komfortowo i pewnie.

Jak przygotować się do cytologii?

Cytologię najlepiej wykonać nie wcześniej niż 4 dni po ostatnim dniu miesiączki i nie później niż 4 dni przed rozpoczęciem miesiączki. Co najmniej 4 dni przed pobraniem wymazu cytologicznego nie należy stosować leków dopochwowych oraz wykonywać irygacji pochwy.

Jaka jest najskuteczniejsza metoda antykoncepcji?

Ogólnie przyjęło się, że najbardziej skuteczne metody antykoncepcji według wskaźnika Pearla to implant antykoncepcyjny, spirala domaciczna i doustna antykoncepcja hormonalna.

Artykuły i porady o ginekologii

Gdzie znaleźć dobrego ginekologa w Łodzi?

Jeżeli zależy ci na wizycie u bardzo dobrego ginekologa w Łodzi, idealnym rozwiązaniem będzie gabinet ginekologiczny Ultimed. Nasza placówka zrzesza wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają duże doświadczenie i zapewniają kompleksową opiekę swoim pacjentom. W naszym gabinecie pracują także lekarze z innych dziedzin – chirurdzy, dietetycy kliniczni czy też endokrynolodzy w Łodzi.

Łódź ginekolog – jakie choroby diagnozuje?

Lekarz ginekolog zajmuje się diagnozowaniem chorób związanych z narządami płciowymi kobiet, a także wszelkimi nieprawidłowościami związanymi z płodnością, miesiączkowaniem oraz okresem ciąży i porodu. Dobry ginekolog w Łodzi diagnozuje i leczy m.in. zakażenia pochwy, mięśniaki macicy czy krwawienia z narządów rodnych kobiety. Ponadto endokrynolog ginekolog w Łodzi zajmuje się problemami hormonalnymi związanymi ze sferą płciową. W przypadku zaburzeń ciążowych, takich jak cukrzyca, ważna jest konsultacja nie tylko z profesjonalnym ginekologiem, ale również z innymi specjalistami, np. z dietetykiem ciążowym w Łodzi.

Pierwsza wizyta u ginekologa

Pierwsza wizyta w gabinecie ginekologicznym w Łodzi polega głównie na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentką. Lekarz pyta m.in. o przebieg cyklu miesiączkowego, ewentualne choroby występujące w przeszłości, ogólny stan zdrowia narządów płciowych, a także o częstość stosunków płciowych. Ginekolog informuje także o profilaktyce przeciw HIV, schorzeniom narządów rodnych, a także o metodach antykoncepcji oraz o konieczności regularnych badań kontrolnych.

Kontrolna wizyta u ginekologa

Kontrolne wizyty w poradni ginekologicznej w Łodzi obejmują różnego rodzaju badania, w zależności od przyczyny wizyty. Zazwyczaj może to być pobranie materiału z szyjki macicy do cytologii, USG narządu rodnego, badanie manualne, badanie pochwy i szyjki macicy bądź też badanie piersi. W przypadku zdiagnozowania choroby, lekarz ginekolog informuje o metodach leczenia, a w razie konieczności wystawia skierowanie na badanie oraz receptę na leki.

Umów wizytę Umów wizytę

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.