Chirurgia stomatologiczna

Często zabiegi dentystyczne nie wystarczają do rozwiązania niektórych problemów z uzębieniem, dlatego z pomocą przychodzi chirurgia stomatologiczna – dziecięca, oraz dla dorosłych. Łączy ona wiedzę i kompetencję zarówno dentystów, jak i chirurgów, a specjaliści wykonują profesjonalne zabiegi operacyjne w całej jamie ustnej.

Oferta zabiegów

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Lekarz będący stomatologiem chirurgiem zajmuje się wykonywaniem rozmaitych zabiegów w całej jamie ustnej, a więc szeroką pojętą stomatologią. Wśród kompetencji owych specjalistów odnajdziemy między innymi usuwanie zębów (stałych i mlecznych), resekcje, likwidowanie stanów zapalnych czy przygotowanie do zabiegów implantologicznych i protetycznych. Wybierając poradnię chirurgiczno-stomatologiczną niewątpliwie warto zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie lekarza, a także na to, czy używa on nowoczesnych rozwiązań i środków znieczulających podczas wykonywanych przez siebie zabiegów.

Chirurgia stomatologiczna – zabiegi operacyjne

W poradni chirurgii stomatologicznej spotkamy się z różnymi zabiegami mającymi na celu poprawę naszego uzębienia i komfortu. Wśród najpowszechniej wykonywanych metod leczenia odnajdziemy ekstrakcję, czyli usuwanie zęba dotkniętego próchnicą, stanem zapalnym czy innym defektem. Dentysta chirurg może także wykonać odbudowę kości przyzębia w celu wprowadzenia implantu. Tego typu zabieg wykorzystuje biomateriały lub własny kościec pacjenta i polega na odpowiednim modelowaniu łuków zębowych.

Chirurg dentysta Łódź zajmuje się także resekcją zęba, dzięki której nie ma konieczności ekstrakcji – usuwa się jedynie uszkodzony wierzchołek korzenia, a całość wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Innym zabiegiem jest mikrochirurgia – leczenie odsłoniętych szyjek zębów, korekta linii dziąseł i wysokości koron czy usuwanie ubytków.

Jak wygląda zabieg chirurgii stomatologicznej?

Zabieg u chirurga stomatologa Łódź zawsze wykonywany jest pod znieczuleniem, a lekarz kompleksowo przygotowuje pacjenta przed rozpoczęciem działań. W zależności od rodzaju wykonywanej operacji (ekstrakcji, mikrochirurgii, resekcji) oraz dostępu do danego zęba, przebieg zabiegu wygląda inaczej.

Chirurgia stomatologiczna – przeciwwskazania

Chociaż zabiegi stomatologa chirurga Łódź są przeznaczone dla każdego, istnieją pewne względne przeciwskazania do ich wykonywania. Należą do nich m. in. infekcje wymagające wcześniejszego zaleczenia, martwica kości, a także wysokie ciśnienie krwi czy nowotwory. W takim przypadku konieczna jest konsultacja ze specjalistą poradni stomatologiczno-chirurgicznej w celu podjęcia decyzji o leczeniu.

Chirurgia stomatologiczna i potencjalne zagrożenia

Nawet operacje przeprowadzone przez doświadczonego dentystę chirurga mogą nieść ze sobą pewne ryzyko. Wśród potencjalnych zagrożeń należy wymienić zapalenie kości, zmiany w ustawieniu szczęki i zgryzu, zakażenia pooperacyjne czy niekorzystne blizny.

Chirurgia stomatologiczna i rekonwalescencja

W zależności od wykonanego zabiegu z zakresu chirurgii stomatologicznej Łódź, czas rekonwalescencji może być różny. Niektórzy pacjenci mogą wrócić do normalnego życia już kilka dni po operacji, u innych okres ten wydłuża się do miesięcy. Na rekonwalescencję wpływ ma także stan zdrowia przed zabiegiem, styl życia, przestrzeganie zalecanej diety oraz stan rany pooperacyjnej.

Chirurgiczne usuwanie zęba – ile kosztuje?

Konieczność ekstrakcji najczęściej wynika z zaawansowanej próchnicy uzębienia, martwicy czy zapalenia miazgi bądź też złamania korony. Ważne, by zabieg ten był wykonywany przez doświadczonego chirurga stomatologa, który zadba o nasze bezpieczeństwo. Cena usuwania zębów Łódź zależna jest od stanu uzębienia i zaawansowania defektów i może wynosić od 300 do 900 złotych.

Umów wizytę Umów wizytę

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.