Zdjęcia RTG i Tomografia

RTG i Tomografia
Dr Rafał Łaszkiewicz Stomatolog Łódź

W celu zapewnienia wysokiej jakości usług, zachęcamy do kierowania pacjentów do nowo otwartej Pracowni 3D i RTG przy ul. Zagajnikowej 24 w Łodzi. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, jako nieliczni w Polsce wyposażyliśmy pracownię w najlepszej jakości sprzęt diagnostyczny marki Kodak Carestream CS 9300, dedykowany dla lekarzy stomatologów i laryngologów.

Aparat ten gwarantuje wysoką jakość obrazowania, a przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów przed narażeniem na wysokie promieniowanie rentgenowskie. Redukcja dawki możliwa jest dzięki technice stożkowej oraz zmiennym polom obrazowania (wybieramy odpowiednio mały obszar naświetlania). W porównaniu do klasycznych, starszych aparatów, dawka promieniowania jest około 10x mniejsza. Ponadto opcja krótkiego czasu ekspozycji minimalizuje ryzyko poruszenia się pacjenta i konieczność ponownego wykonania badania.

Za pomocą tego typu tomografii możemy wykonać badania zębów, zatok przynosowych, uszu, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zdjęcia pantomograficzne, co pozwoli na szybkie i precyzyjne zdiagnozowanie pacjentów.

Pracownia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00. Aby skrócić czas oczekiwania Pacjenta na badanie, istnieje możliwość umówienia się na konkretny dzień i godzinę pod nr tel. (42) 678-77-74.

Zapraszam,
dr Rafał Łaszkiewicz

Skierowanie na badanie 1 Skierowanie na badanie 2 Cennik RTG

Wyjątkowa funkcjonalność. Niespotykana dokładność

Poczynając od obrazowania wysokiej rozdzielczości, aż do badań tomograficznych o dużym formacie obrazowania dla chirurgii szczękowo – twarzowej, nowe urządzenie CS 9300 wykonuje badania 3D o niespotykanej dotąd precyzji. Wystarczy wybrać odpowiedni program diagnostyczny, a aparat automatycznie dostosuje pole obrazowania, rozdzielczość i obszar badania.

Pełna gama zastosowań diagnostycznych

Jaki format pola obrazowania tomograficznego jest idealny dla Twoich potrzeb? System CS dopasuje się do Twoich wymagań oferując aż 7 różnych pól obrazowania – poczynając od badań o najwyższej precyzji w rozdzielczości 90μm i minimalnej dawce, aż do obrazów o dużym polu obrazowania 17 cm x 13,5 cm. Zróżnicowane programy diagnostyczne i zmienne pola obrazowania pozwalają zatem na użycie aparatu CS9300 dla różnych potrzeb diagnostycznych stomatologii i laryngologii: poczynając od endodoncji w której precyzja radiogramu i niska dawka ma największe znaczenie, aż do rozległych zabiegów chirurgii szczękowo twarzowej i ortodoncji wymagających badań o dużym polu obrazowania.

Niezależnie od rodzaju badania, system CS 9300 wykonuje najwyższej jakości badania w porównaniu ze wszystkimi urządzeniami dostępnymi obecnie na rynku. Od najprecyzyjniejszych obrazów w rozdzielczości 90 μm pozwalającym uzyskać najdokładniejszą informację diagnostyczną poprzez szeroki wybór formatów zdjęć dostosowanych rozmiarem i rozdzielczością do wymagań stawianych przez różne dziedziny stomatologii i laryngologii.

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko, opracowana zgodnie z art. 32c pkt. 2. ustawy Prawo atomowe (Dz.U. 2021 poz. 1941 ze zm.)

  1. Jednostka wykonuje działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegającą na uruchomieniu i stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące w medycznej pracowni rentgenowskiej, zgodnie z zasadą ALARA, wg której zapobiega narażeniu ludzi i skażeniu środowiska, a w przypadku braku zapobieżenia takim sytuacjom – ogranicza ich skutki do poziomu tak niskiego, jak tylko jest to rozsądnie osiągalne, przy uwzględnieniu czynników ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych.
  2. Urządzeniem wytwarzającym promieniowanie jonizujące w medycznej pracowni rentgenowskiej jest stacjonarny aparat stomatologiczny wewnątrzustny z odczytem cyfrowym oraz panoramiczny z funkcją CBCT i z monitorem medycznym.
  3. Zgodnie z obliczeniami ochronności osłon stałych (pozytywna opinia PWIS w Łodzi) i pomiarami środowiska – otoczenia gabinetów, osłony stałe (w tym stropy, ściany i drzwi) spełniają swoje wymagania. Podczas ekspozycji, osoby znajdujące się poza gabinetem, w którym zainstalowany jest aparat, są bezpieczne.

WNIOSEK:

Na podstawie zmierzonych i obliczonych dawek stwierdza się, że działalność w minionych 12 miesiącach jest zgodna z zasadą ALARA, narażenie na promieniowanie jonizujące jest akceptowalne.

Nie ma negatywnego wpływu na zdrowie ogółu ludności i środowisko.

01.01.2024

Umów wizytę Umów wizytę

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.