Implanty i protetyka

Implanty zębów i protetyka - zdjęcie rentgenowskie Łódź

Implanty zębów – wszystko co trzeba wiedzieć

Problemy dentystyczne towarzyszą człowiekowi od niepamiętnych czasów. Niestety, jest to jeden z tych problemów, których jeszcze nie umie w pełni rozwiązać. Niemniej jednak dzięki coraz to nowocześniejszym rozwiązaniom z branży stomatologicznej człowiek radzi sobie coraz sprawniej z tym problemem. Jednym z takich rozwiązań są implanty zębów. Dzięki wszczepom zębowym strata uzębienia nie jest już takim problemem, jakim była przez wiele lat. W dalszej części tekstu opiszę, co trzeba wiedzieć o tej stomatologicznej technologii.

Czym jest implant zębowy?

Implant zębowy jest wszczepem w postaci śruby, który zastępuje korzeń brakującego zęba. Dzięki temu ząb może się odbudowywać, jednocześnie nie obciążając sąsiednich zębów. Najczęściej wykonany jest tytanu. Czasami stosuje się także implanty wykonane z cyrkonu. Ze względów praktycznych wszczep ma kształt walca lub stożka. Jednakże w przypadku wąskiej kości może również mieć kształt klina. Dzięki zastosowaniu rozwiązań opracowanych przez specjalistów w dziedzinie nowoczesnej implantologii zarówno proces wprowadzenia, jak i wgojenia się implantu zazwyczaj przebiegają pomyślnie.

Implant zębowy czy most protetyczny?

Alternatywą dla implantu zębowego jest most protetyczny. Które rozwiązanie jest lepsze? W tym wypadku odpowiedź jest jednoznaczna. Korzystniejszą możliwością jest implant zębowy. Implanty zębowe są lepsze, ponieważ przy ich wszczepianiu nie trzeba szlifować naturalnego zęba pacjenta. Co więcej, dzięki naciskowi, jaki wszczep wywiera na kość, ta nie zanika, ponieważ musi pracować tak samo, jak w przypadku naturalnego zęba. W zamian most protetyczny jest znacznie tańszy niż implant zęba.

Ile kosztują implanty zębowe?

Na cenę implantów zębów wpływ ma wiele zmiennych. Jednym z tych czynników jest rodzaj implantu. Ceny rodzajów implantów wahają się od 1 800 złotych do 4 000 złotych. Często na cenę rodzaju wszczepu nie wpływa głównie jakość czy zastosowana technologia, ale koszty marketingowe. Dlatego właśnie warto, aby klient przyjrzał im się uważnie. Kolejnym aspektem jest cena korony protetycznej, która jest zakładana bezpośrednio na wszczepiony implant. Cena najtańszej, porcelanowej korony ze stopem metalu zaczyna się od 550 złotych. Koszt najtrwalszej, pełnoceramicznej korony ze stopem złota zaś, zaczyna się od 1300 złotych. Dodatkowymi kosztami są:

  • konsultacja implantologiczna
  • diagnostyka radiologiczna
  • wszczepienie implantu
  • śruba gojąca
  • łącznik protetyczny
  • założenie korony porcelanowej

Wszystkie te koszty dodatkowe są niezbędne, aby zabieg był w pełni bezpieczny oraz skuteczny. Ostatecznie cena całego zabiegu wacha się od 4 000 złotych do 10 000 złotych.

Implanty zębów — podsumowanie

Podsumowując, implant zęba, to wszczep w formie tytanowej lub cyrkonowej śruby, która pomaga w odbudowie zęba. Ta technologia stomatologiczna jest droższą, aczkolwiek korzystniejszą alternatywą dla mostu protetycznego. Na cenę zarówno samego implantu, tak jak zabiegu z nim związanego wpływa wiele czynników. Ostatecznie cena zabiegu wacha się w okolicy od 4 000 złotych do 10 000 złotych.

Umów wizytę Umów wizytę

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.