Gabinet endokrynologiczny

Endokrynologia

W naszych gabinetach lekarskich przyjmują specjaliści z dziedziny endokrynologii na co dzień pracujący w Klinikach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Wykonujemy na miejscu badania (usg oraz biopsja tarczycy), które są bardzo przydatne w dalszej diagnostyce oraz leczeniu chorób tarczycy (niedoczynność oraz nadczynność, choroby autoimmunologiczne).

Zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem przytarczyc (hipo- i hiperkalcemia), nadnerczy (hiperkortyzolemia, wrodzony przerost nadnerczy), przysadki (hiperprolaktynemia, akromegalia, niedoczynność przysadki), a także otaczamy opieką kobiety ciężarne (choroby tarczycy, cukrzyca ciążowa, wrodzony przerost nadnerczy i inne).

W naszej klinice w Łodzi udzielamy wsparcia w zakresie endokrynologii ginekologicznej, oferujemy diagnostykę oraz leczenie w zakresie zaburzeń miesiączkowania, zaburzeń płodności, menopauzy, hirsutyzmu i trądziku czy zaburzeń endokrynologicznych wieku pokwitania.

Gabinety Specjalistyczne Ultimed Łódź Wnętrze

Zakres Usług Gabinetu Endokrynologicznego Ultimed w Łodzi

 • USG tarczycy
 • biopsja tarczycy
 • diagnostyka i leczenie chorób:
  • tarczycy (nadczynność i niedoczynność, choroby autoimmunologiczne)
  • przytarczyc (hipo- i hiperkalcemia)
  • nadnerczy (hiperkortyzolemia, wrodzony przerost nadnerczy)
  • przysadki (hiperprolaktynemia), akromegalia, niedoczynność przysadki
  • endokrynologicznych u kobiet ciężarnych (choroby tarczycy, cukrzyca ciążowa, wrodzony przerost nadnerczy i inne)
 • endokrynologia ginekologiczna – diagnostyka i leczenie w aspekcie hormonalnym:
 • zaburzeń miesiączkowania
 • zaburzeń płodności
 • zaburzeń okresu przejściowego i menopauzy
 • hirsutyzmu i trądziku
 • zaburzeń endokrynologicznych wieku pokwitania.

Nasz zespół

Najczęstsze pytania

Jak można zarejestrować się na wizytę u endokrynologa?

Na wizytę u endokrynologa można zarejestrować się telefonicznie, osobiście lub mailowo. Nasza rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18.

Na czym polega biopsja tarczycy?

Biopsja tarczycy polega na nakłuciu guzka pod kontrolą USG.

Jakie choroby leczy endokrynolog?

Endokrynolog zajmuje się leczeniem wielu chorób układu hormonalnego – nadczynności i niedoczynności tarczycy, niedoczynności przysadki, wrodzonego przerostu nadnerczy czy też hipo- oraz hiperkalcemii.

Artykuły i porady o endokrynologii

Artykuły i porady o endokrynologii

Choroby endokrynologiczne – jakie objawy mogą je zwiastować?

Objawy związane z chorobami endokrynologicznymi zależą od gruczołu hormonalnego, którego dotyczą. Do najczęstszych należy ogólne osłabienie, uczucie senności, bladość i suchość skóry oraz gwałtowne wahania masy ciała. Może także wystąpić nadpobudliwość nerwowa, zwiększona potliwość bądź też kołatania serca. Ponadto u kobiet mogą pojawić się zaburzenia płodności, miesiączkowania czy trudności z zajściem w ciążę. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów, warto niezwłocznie umówić się na wizytę do endokrynologa ginekologa w Łodzi, bądź też do innego specjalisty z dziedziny schorzeń hormonalnych.

Co robi endokrynolog na pierwszej wizycie

Podczas pierwszej wizyty lekarz endokrynolog w Łodzi przeprowadza wywiad z pacjentem, w którym pyta o objawy, a także mierzy ciśnienie i puls. W następnej kolejności wykonuje badanie USG szyi, co pozwala na ocenienie stanu tarczycy. Endokrynolog może także zlecić badanie krwi, szczególnie pod kątem przeciwciał oraz takich hormonów jak TSH, FT3 oraz FT4.

Jakie choroby leczy endokrynolog?

Dobry endokrynolog w Łodzi zajmuje się leczeniem wielu chorób układu hormonalnego – nadczynności i niedoczynności tarczycy, niedoczynności przysadki, wrodzonego przerostu nadnerczy czy też hipo- oraz hiperkalcemii. Chirurg endokrynolog zajmuje się zabiegami operacyjnymi tych narządów, natomiast ginekolog endokrynolog specjalizuje się w dolegliwościach dotyczących kobiet ciężarnych. W przypadku cukrzycy ciążowej, oprócz konsultacji u endokrynologa, pomocna będzie także wizyta u dietetyka ciążowego w Łodzi.

Poradnia endokrynologiczna w Łodzi – kompleksowa pomoc

Poradnia endokrynologiczna w Łodzi zrzesza wykwalifikowanych specjalistów, którzy indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta i jego problemu – z tarczycą, przytarczycami, przysadką, czy też innym gruczołem hormonalnym. Placówka zrzesza także lekarzy z innych dziedzin, takich jak dietetyk kliniczny w Łodzi czy też chirurgów endokrynologów oraz stomatologów.

Umów wizytę Umów wizytę

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.