Mikrochirurgia błony śluzowej i przyzębia

Mikrochirurgia periodontologiczna

Mikrochirurgia periodontologiczna skupia się głównie na leczeniu odsłoniętych szyjek zębowych, usuwaniu ubytków kości po usuniętym zębie, ale także na korekcie nieregularnej linii dziąseł czy zbyt długich lub zbyt krótkich koron. Coraz częściej periodontologia eliminuje czynniki chorobotwórcze (jak na przykład poddziąsłowy kamień nazębny), a także odbudowuje podparcie kostne zębów czy tkanek miękkich. Mikrochirurgia estetyczna stanowi cenne uzupełnienie leczenia implantologicznego, protetycznego i ortodontycznego.

Leczenie zapaleń przyzębia ma charakter kompleksowy

Postępowanie chirurgiczne wdraża się wtedy, kiedy inne metody są nieskuteczne lub gdy zmiany w tkankach podtrzymujących zęby są na tyle zaawansowane, że grożą rozchwianiem i w ostateczności utratą zębów. Celem chirurgii periodontologicznej jest uzyskanie dostępu do powierzchni korzeni zębów, następnie eliminacji stanu zapalnego lub kontroli płytki nazębnej na przykład poprzez spłycenie głębokości kieszonek lub korektę uwarunkowań anatomicznych, a także regenerację tkanek aparatu zawieszeniowego zębów.

Współczesna periodontologia potrafi nie tylko wyleczyć krwawiące dziąsła i ustabilizować rozchwiane zęby. Naszym pacjentom możemy zaproponować nie tylko leczenie, ale również rozwiązania, które znacząco wpływają na estetykę wyglądu.

Umów wizytę Umów wizytę

W ramach witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Dowiedz się więcej.