Mikrochirurgia błony śluzowej i przyzębia Łódź

Mikrochirurgia periodontologiczna

Mikrochirurgia periodontologiczna skupia się głównie na leczeniu odsłoniętych szyjek zębowych, usuwaniu ubytków kości po usuniętym zębie, ale także na korekcie nieregularnej linii dziąseł czy zbyt długich lub zbyt krótkich koron. Coraz częściej periodontologia eliminuje czynniki chorobotwórcze (jak na przykład poddziąsłowy kamień nazębny), a także odbudowuje podparcie kostne zębów czy tkanek miękkich. Mikrochirurgia estetyczna stanowi cenne uzupełnienie leczenia implantologicznego, protetycznego i ortodontycznego.

Leczenie zapaleń przyzębia ma charakter kompleksowy

Postępowanie chirurgiczne wdraża się wtedy, kiedy inne metody są nieskuteczne lub gdy zmiany w tkankach podtrzymujących zęby są na tyle zaawansowane, że grożą rozchwianiem i w ostateczności utratą zębów. Celem chirurgii periodontologicznej jest uzyskanie dostępu do powierzchni korzeni zębów, następnie eliminacji stanu zapalnego lub kontroli płytki nazębnej na przykład poprzez spłycenie głębokości kieszonek lub korektę uwarunkowań anatomicznych, a także regenerację tkanek aparatu zawieszeniowego zębów.

Współczesna periodontologia potrafi nie tylko wyleczyć krwawiące dziąsła i ustabilizować rozchwiane zęby. Naszym pacjentom możemy zaproponować nie tylko leczenie, ale również rozwiązania, które znacząco wpływają na estetykę wyglądu.

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.