Resekcja i hemisekcja

Resekcja wierzchołka korzenia zębowego jest jednym z zabiegów chirurgii stomatologicznej, który pozwala uratować ząb przed usunięciem. Wykonuje się ją zazwyczaj w przypadku, kiedy niemożliwe jest wykonanie leczenia kanałowego lub gdy nie przynosi ono pożądanych rezultatów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na nacięciu śluzówki w pobliżu wierzchołka korzenia, następnie wycięciu niewielkiego okienka kostnego oraz usunięciu uszkodzonego wierzchołka korzenia. Bardzo często w miejsce okienka kostnego umieszcza się preparaty kościozastępcze, co przyśpiesza proces leczenia. Następnie na ranę zakładane są szwy.

Hemisekcja jest drugim z zabiegów, który umożliwia uniknięcie ekstrakcji. Polega na usunięciu częściowym zęba (części korzeni wraz z odpowiadającymi im częściami korony). Na pozostałej zdrowej części zęba dokonuje się odbudowy protetycznej. Hemisekcja przeprowadzana jest na zębach wielokorzeniowych w przypadkach, kiedy leczenie endodontyczne okazuje się niemożliwe, przy dużych zmianach próchnicowych lub w przypadkach pionowych złamań zęba. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a ewentualne dolegliwości bólowe łagodzi się środkami przeciwbólowymi i zimnymi okładami.

Każdy zabieg chirurgii stomatologicznej poprzedzony jest oczywiście dokładną diagnostyką (w tym wykonaniem zdjęcia RTG lub tomografii komputerowej) oraz wywiadem lekarskim przeprowadzonym z pacjentem. Należy pamiętać o poinformowaniu stomatologa o wszystkich dolegliwościach, które mogą być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.
Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży
Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.
Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach, a lekarzom, którzy chcą się dokształcać daje możliwość obserwacji, dzięki czemu szczegółowo mogą zapoznać się z naszymi metodami leczenia.
Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) - co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.
Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.
Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.
Nasza klinika posiada duży parking tylko dla naszych pacjentów.

Zespół Kliniki stomatologicznej Ultimed

Lek. stom. Rafał Łaszkiewicz

Stomatolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego (1992) oraz Wydziału Stomatologii (1994) Akademii Medycznej w Łodzi.

dr n. med. Michał Jegier

Stomatolog

Absolwent Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Lek. dent. Natalia Liśniewska

Stomatolog

Główny zakres zainteresowań stomatologia zachowawcza wraz z endodoncją ,stomatologia estetyczna i protetyka.

Joanna Woźniak

higienistka stomatologiczna

Anna Dawid

asystentka stomatologiczna

Aneta Kik

asystentka stomatologiczna

Emilia Kowalska

asystentka stomatologiczna