Bonding zębów (licówki kompozytowe) Łódź

Bonding zębów to jedna z metod korekty kształtu zębów, zaliczana do stomatologii estetycznej.

Co to jest bonding zębów?

Bonding to metoda z zakresu stomatologii estetycznej, która umożliwia bezinwazyjną odbudowę zębów oraz rozjaśnienie ich powierzchni w przypadku przebarwień. Polega ona na pokryciu zębów cienką warstwą kompozytu wykonanego z żywicy, dzięki czemu możliwe jest ich wyrównanie, uzupełnienie ubytków czy wybielenie.

Dla kogo jest bonding?

Bonding zębów jest dla każdego kto ma niewielkie problemy z uzębieniem: nierówne zęby, wyszczerbione lub pęknięte. Ta metoda świetnie sprawdza się również w przypadku przebarwionych zębów, gdyż pozwala znacznie je wybielić bez konieczności ingerowania w strukturę zęba.

Gdzie można wykonać bonding w Łodzi?

W naszym gabinecie dentystycznym Ultimed w Łodzi wykonujemy bonding jako jedną z metod tzw stomatologii estetycznej. Wystarczy do nas zadzwonić i umówić się na konsultację, a na pewno szybko znajdziemy dogodny termin na wykonanie zabiegu.

Czy bonding boli?

Bonding polega na pokryciu zębów warstwą specjalnego kompozytu, a następnie naświetleniem użytego materiału przy użyciu lampy stomatologicznej. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga stosowania znieczulenia. Efekt jest widoczny natychmiast i już po jednej wizycie możemy się cieszyć przepięknym uśmiechem.

Co jest lepsze: bonding czy licówki?

Jeśli zależy nam na szybkim uzyskaniu pięknego uśmiechu to bonding jest idealnym rozwiązaniem. Doświadczony stomatolog jest w stanie wykonać zabieg w przeciągu kilku godzin. Bonding jest też zwykle tańszy od licówek, a efekt utrzymuje się nawet do 5 lat.

Czy bonding niszczy zęby?

Bonding zębów to metoda nieinwazyjna, dzięki której stomatolog jest w stanie szybko odbudować ząb, wyrównać jego powierzchnię czy zniwelować przebarwienia. W gabinecie dentystycznym Ultimed w Łodzi używamy wysokiej jakości kompozytów, które nie niszczą zębów, a jednocześnie są trwałe i bezpieczne.

Zalety bondingu

Jest szybki, bezpieczny, niedrogi i daje świetne efekty estetyczne. W gabinecie dentystycznym Ultimed w Łodzi przywracamy piękny uśmiech w kilka godzin.

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.