Bonding zębów (licówki kompozytowe) Łódź

Bonding zębów to jedna z metod korekty kształtu zębów, zaliczana do stomatologii estetycznej.

Co to jest bonding zębów?

Mówiąc w prosty sposób, bonding jest to tak zwana licówka kompozytowa. Podczas zabiegu lekarz nie ingeruje w szkliwo zęba lub ingerencja jest bardzo nieznaczna. Powierzchnia zęba musi zostać oczyszczona, wytrawiona kwasem, po czym lekarz nakłada kompozyt, modeluje kształt zęba, naświetla i na koniec poleruje. W porównaniu do licówek porcelanowych jest to zabieg odwracalny, ponieważ w trakcie wykonywania bondingu nie narusza się struktury szkliwa. Dużym plusem jest to, że oczekiwany efekt jest widoczny natychmiast po wizycie. Dodatkowym plusem jest też koszt zabiegu, który jest dużo mniejszy w stosunku do licówki porcelanowej.

Minusy bondingu

Wśród wielu plusów, są też i minusy bondingu: z biegiem czasu kompozyt nakładany na powierzchnię zęba może ulec przebarwieniu, zmatowieniu, może się ukruszyć- wtedy konieczny jest powtórny bonding.

Dla kogo jest polecany bonding zębów

Bonding jest polecany dla osób mających niewielkie defekty szkliwne, przebarwienia na zębach. Przy pomocy bondingu można zmienić kształt zębów do pożądanego przez pacjenta, zmniejszyć lub zamknąć całkowicie diastemę. Jest to również dobry sposób dla osób, które zastanawiają się nad wykonaniem licówek porcelanowych lecz nie mają odwagi na ich wykonanie. Nie u każdego pacjenta można zastosować bonding, dlatego lekarz indywidualnie ocenia i dobiera odpowiednie leczenie.

Przeciwskazania dla bondingu

  • bruksizm
  • próchnica zębów
Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.