Fluoryzacja zębów Łódź

Co daje fluoryzacja zębów?

Fluoryzacja zębów jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na ochronę zębów przed próchnicą, która jak powszechnie wiadomo ma bardzo zgubny wpływ na zdrowie oraz stan zębów i może prowadzić nie tylko do demineralizacji oraz uszkodzenia tkanek zęba, ale również osłabienia szkliwa. Tworzy się ona poprzez zmiękczanie szkliwa kwasami oraz toksynami powstającymi na skutek odkładania się na powierzchniach międzyzębowych pokarmów zawierających węglowodany. Niedokładne szczotkowanie oraz nitkowanie sprawiają, że bakterie obecne w płytce nazębnej mają wprost wymarzone warunki do wytwarzania produktów pośrednich odpowiedzialnych za niszczenie szkliwa oraz powstawanie ubytków w zębach.

Aby zapobiec takiemu rozwojowi sytuacji warto jest przedsięwziąć niezbędne środki profilaktyczne polecane m.in. przez dentystów zasilających zespół Ultimed. Jednym z nich jest m.in. zabieg fluoryzacji, który efektywnie wzmacnia szkliwo poprzez naniesienie na oczyszczone zęby jednego z wcześniej wymienionych preparatów fluorowych (pianki, pasty bądź żelu czy też lakieru), który następnie utrzymuje się na zębach przez kilka godzin, gdzie uwalnia jony fluorkowe tworzące na nich niewidoczną barierę ochronną. To jednak nie wszystko co daje fluoryzacja! To właśnie za jej sprawą zapobiega się bowiem odnowie osadu nazębnego oraz kamienia, a także dochodzi do zwiększenia grubości szkliwa przekładającej się na powstanie efektu jaśniejszych zębów.

Wskazania do fluoryzacji u dentysty

Wiesz już na czym polega fluoryzacja zębów przejdźmy więc do kolejnej, równie frapującej wszystkich zainteresowanych kwestii, a więc tego jakie są wskazania do fluoryzacji u dentysty. Skorzystanie z takiego zabiegu powinny rozważyć zwłaszcza osoby:

  • posiadające liczne przebarwienia na zębach;
  • zmagające się z nadwrażliwością zębów;
  • mające korony oraz/lub mosty protetyczne;
  • leczące się ortodontycznie;

Czy fluoryzacja zębów u dzieci i dorosłych jest bezpieczna?

Jak najbardziej tak! Jednak w tym przypadku wskazana jest bardzo duża ostrożność, gdyż przyjmowanie fluoru w dużych dawkach może prowadzić do ostrych oraz przewlekłych zatruć objawiających się m.in. wymiotami, bólem brzucha oraz silnym bólem głowy. Z tego też względu większość osób dbających o zdrowe i piękne zęby decyduje się na skorzystanie z fluoryzacji zębów przeprowadzanej w specjalistycznych gabinetach przeprowadzanej przez doświadczonych lekarzy doskonale zdających sobie sprawę ze wspomnianych zagrożeń.

Mycie zębów i jedzenie po fluoryzacji – najważniejsze zalecenia

Niezależnie od tego czy była to fluoryzacja zębów mlecznych czy też stałych w każdym przypadku należy stosować się do jednej, bardzo ważnej zasady, a mianowicie tego, że trzeba się powstrzymać od spożywania posiłków przez m.in.1.5-2 godzin po przeprowadzeniu zabiegu, a także zapomnieć o żuciu gumy przez 12-24 godzin po fluoryzacji. Dorośli przez kilkanaście godzin nie powinni także palić papierosów. Jeżeli chodzi o mycie zębów po fluoryzacji, do czynności tej możesz przystąpić dopiero po upływie 12 godzin, Do tego czasu ogranicz się raczej tylko i wyłącznie do płukania jamy ustnej wodą. m dłużej zastosowany preparat pozostanie na szkliwie, tym lepsze będą efekty fluoryzacji u dzieci i dorosłych.

Fluoryzacja zębów – cena

Ile kosztuje fluoryzacja? Wszystko uzależnione jest od tego na jaką metodę fluoryzacji się zdecydujesz, a także ilości zębów, które mają zostać poddane zabiegowi. Zachęcamy do umówienia się na konsultację, podczas której nasi dentyści nie tylko dokładnie odpowiedzią Ci na wszelkie nurtujące pytania, ale też zaproponują najbardziej optymalne rozwiązanie i podadzą szczegółowe koszty.

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.