Fluoryzacja zębów Łódź

Na czym polega fluoryzacja zębów?

Fluoryzacja jest zabiegiem profilaktycznym, stosowanym w celu usuwania nadwrażliwości zębów oraz zapobiegającym rozwojowi próchnicy. Fluor aplikuje się wewnętrznie w postaci preparatów do połknięcia oraz zewnętrznie w postaci płynów do płukania i mycia zębów, żeli czy lakierów. Związki fluoru wzmacniają tkanki zęba i uodparniają go na działanie kwasów obecnych w jamie ustnej oraz bakterii, które powodują próchnicę. W zależności od zastosowanej metody nakładania fluoru można zredukować próchnicę aż o 70%! Należy pamiętać, że fluor można przedawkować, dlatego najlepiej wszelkie zabiegi fluoryzacyjne wykonywać pod nadzorem lekarza.

Wskazania do fluoryzacji zębów

Głównymi wskazaniami do stosowania fluoryzacji są: zapobieganie próchnicy, remineralizacja przebarwień, nadwrażliwość szyjek zębowych oraz zapobieganie powstawania próchnicy podczas leczenia aparatem ortodontycznym (zarówno stałym, jak i ruchomym).

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.