Konturing zębów Łódź

Konturing zębów uśmiech

Konturing zębów – dla kogo?

Konturing zębów to zabieg odpowiedni dla osób, które chcą poprawić kształt swoich zębów. Jeśli obecny wygląd Twoich zębów Ci nie odpowiada i borykasz się w związku z tym z kompleksami, jest to rozwiązanie dla Ciebie. Wykonanie tej z pozoru niewielkiej korekty przyczyni się to widocznej poprawy wyglądu zębów oraz odmieni Twój uśmiech. Nie zawsze konieczne jest przeprowadzanie zaawansowanych oraz inwazyjnych zabiegów w celu skorygowania wyglądu uzębienia. Bardzo często wystarczające okazuje się wykonanie prostego i całkowicie bezbolesnego zabiegu, jakim jest właśnie konturing zębów.

Jakie są zalety konturingu zębów?

Jedną z największych zalet konturingu zębów jest natychmiastowy efekt. Wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym, by móc cieszyć się odmienionym uśmiechem! Co więcej, jest to nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny zabieg. W żaden sposób nie osłabia oraz nie uwrażliwia zębów, ponieważ wykonywany jest w obrębie szkliwa. Ponadto konturting zębów jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, co jest dobrą wiadomością dla osób, które obawiają się zabiegów stomatologicznych.

Jeśli chodzi o względy estetyczne, konturing zębów pięknie łagodzi linię uśmiechu, ponieważ pozwala zniwelować zbyt szpiczaste kły oraz estetycznie zaokrągla brzegi zębów. Oprócz tego zabieg ten zmniejsza dysproporcje pomiędzy poszczególnymi zębami, a także poprawia wygląd uzębienia u osób z nierównymi czy ukruszonymi zębami.

 

Konturing zębów – czy zawsze jest najlepszym rozwiązaniem?

Konturing zębów to bardzo popularny, bezpieczny oraz bezbolesny zabieg, dzięki któremu w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym można poprawić kształt swoich zębów. Czy zawsze jest to najlepsze rozwiązanie? Otóż konturing sprawdzi się w przypadku drobnych korekt zębów. W sytuacji, gdy kształt zębów pacjenta wymagają dużych zmian, a także wtedy, gdy zauważalne są na nich widoczne przebarwienia, konturing zębów nie wystarczy. Wówczas warto skonsultować się ze stomatologiem, który zaleci wybór odpowiedniego zabiegu, najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Co warto wiedzieć, decydując się na konturing zębów?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że konturing zębów zawsze poprzedzony jest szczegółowym badaniem zębów. W przypadku, gdy zajdzie taka konieczność, należy zaleczyć wszelkie ubytki przed wykonaniem zabiegu. Do konturingu zębów można przystąpić dopiero wtedy, gdy zęby będą całkowicie zdrowe.

Oprócz tego warto pamiętać, że konturing zębów jest to zabieg zachowawczy i bezpieczny dla zębów. Nie osłabia ich, ponieważ nie ingeruje w głębokie struktury zębów. Ogranicza się wyłącznie do drobnych zmian w ich wyglądzie.
Co więcej, konturing zębów może być jednym z etapów większego zabiegu z zakresu stomatologii estetycznej. Może być bowiem etapem poprzedzającym wykonanie bondingu czy też licówek pełnoceramicznych.

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.