Korekta kształtu zębów – co to jest i komu jest polecana?

Zabiegi z zakresu korygowania kształtu zębów cieszą się rosnącą popularnością. Dzięki takiej usłudze dochodzi do poprawy kształtu zębów oraz estetyki całego uzębienia. Na zabieg z kategorii stomatologii estetycznej decydują się zarówno osoby młode, jak i znacznie bardziej dojrzałe. Zazwyczaj jest przeprowadzany w ekspresowym tempie, niesie za sobą bardzo pozytywne efekty i poprawia samoocenę pacjentów.

Korekta kształtu zębów – na czym to właściwie polega?

Korekta kształtu zębów polega na korygowaniu oraz konturowaniu kształtu zębów w przypadku:

  • ukruszenia,
  • pęknięć,
  • nierówności i niedoskonałości.

Korygowanie kształtu zębów nie jest bolesne, a do tego może zostać zakończone podczas jednej wizyty. Wszelkie informacje pacjenci uzyskają od wybranego stomatologa. Zabieg ten może być realizowany na kilka różnych sposobów, a mianowicie techniką:

  • konturingu – całość opiera się na szlifowaniu zęba, tak aby nadać mu właściwy kształt i pozbyć się wszelkich wad. Do przeprowadzenia tego typu zabiegu wykorzystuje się specjalne wiertła diamentowe, gumki oraz krążki ścierne,
  • bondingu – istotną rolę odgrywa w tym procesie kompozyt, który nakłada się na zaistniałe wady pod postacią bardzo cienkiej warstwy. Do utwardzenia kompozytu stosuje się nowoczesną lampę polimeryzacyjną. Kluczowe jest to, aby cała powierzchnia zęba była na samym końcu dokładnie wygładzona oraz wypolerowana.

Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza korekta kształtu zębów materiałami kompozytowymi, chociaż alternatywnym rozwiązaniem dla zainteresowanych pacjentów są licówki. Tworzy się je z porcelany i przytwierdza do zewnętrznej części zęba. Często ta technika jest łączona z wyżej wymienionym konturingiem.

Poprawa kształtu zębów – kto powinien się na to zdecydować? Ile trzeba zapłacić?

Poprawa kształtu zębów jest polecana wszystkim tym osobom, które zmagają się z naturalnymi lub nabytymi wadami na powierzchni szkliwa. Tyczy się to osób bardzo młodych, jak i dojrzałych. Zęby staną się równe, estetyczne i schludne. Pacjenci pozbędą się wszelkich kompleksów, zadbają o swój atrakcyjny wygląd i zaczną chętniej nawiązywać towarzyskie relacje.

Zmiana kształtu zębów wcale nie musi być dogłębna. Czasami zadowalające efekty uzyskuje się już przy minimalnych korektach. Oczywiście ostateczną decyzję podejmie doświadczony stomatolog. Na samym początku trzeba przeprowadzić wywiad medyczny i obrać właściwą ścieżkę działania. Zabieg nie będzie w stanie osłabić zębów oraz nie wywoła u pacjentów uczucia dyskomfortu.

Cena korygowania kształtu zębów stoi na bardzo zadowalającym poziomie. Płaci się za to od kilkudziesięciu do nieco powyżej stu złotych (za jednego zęba). Warto sprawdzić wcześniej jaka jest konkretnie cena korekty kształtu zębów, aby być na to przygotowanym i nie zdziwić się w gabinecie stomatologicznym. Jeśli ktoś nie jest do końca usatysfakcjonowany z kształtu własnych zębów może to zmienić i znacznie poprawić swoje samopoczucie. Wystarczy wizyta w klinice stomatologii estetycznej i umówienie się na zabieg.

Korekta kształtu zębów Łódź

Ukruszone, pęknięte czy nierówne zęby można skorygować już na jednej wizycie. Jest to jeden z niewielu tego typu zabiegów stomatologii estetycznej. Zredukowanie lub dodanie kilku milimetrów kompozytu w naturalnym odcieniu zębów pozwoli na odzyskanie pięknego uśmiechu bez bólu i dyskomfortu!

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.