Stomatologia estetyczna

Lakowanie zębów

Lakowanie zębów przeprowadzane jest głównie u dzieci od 6. roku życia. Na świeżo wyrżniętych zębach trzonowych i przedtrzonowych często występują bruzdy, w których bardzo często rozwija się próchnica. Po dokładnym oczyszczeniu zębów aplikuje się materiał uszczelniający bruzdy i szczeliny zębów.

Miejsca, do których nie dociera szczoteczka są najbardziej narażone na namnażanie bakterii, które powodują próchnicę. Lak utwardzany jest za pomocą lampy polimeryzującej. Zabieg lakowania nie jest bolesny, ani nie wiąże się z większym dyskomfortem.

Lakowanie wykonuje się na zębach mlecznych jak i stałych, także na zębach mądrości u dorosłych. W zależności od rodzaju użytego materiału do wypełnienia bruzd zmniejszenie próchnicy może sięgać nawet 90%.

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.