Wybielanie zębów Łódź

Wyróżniamy wybielanie wewnętrzne, gdzie materiał wybielający wkłada się do komory zęba (dotyczy to zębów uprzednio leczonych endodontycznie) na czas wizyty lub na kilka dni oraz wybielanie zewnętrzne, podczas którego wybielacz nakłada się na powierzchnię korony zęba.

Większość przebarwień to tak zwane przebarwienia fizjologiczne. Tkanka zęba jest w pewnym stopniu przepuszczalna dla płynów, tym samym barwniki pochodzące z żywności łączą się z substancjami organicznymi zęba. Przykładem barwników jest beta-karoten, występujący w marchwi, lipoken w pomidorach, flawonol i kwercetyna w herbacie.

Metody wybielania

Wyróżniamy wybielanie wewnętrzne, gdzie materiał wybielający wkłada się do komory zęba (dotyczy to zębów uprzednio leczonych endodontycznie) na czas wizyty lub na kilka dni oraz wybielanie zewnętrzne, podczas którego wybielacz nakłada się na powierzchnię korony zęba.

Na procedurę Prevdent składają się trzy etapy:

1. Usunięcie plam

Etap ten poprzez użycie „Stain Removal” usuwa głęboko osadzone w zębach plamy.

PrevDent „Stain removal” to zaawansowana kombinacja środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy.

2. Wybielanie

W wyniku zmieszania dwóch składników otrzymujemy pianę aktywnego tlenu z nano-hydroksyapatytem, który dzięki temu jest w stanie wejść w strukturę szkliwa. Następuje wybielenie zębów oraz ich ponowne zmineralizowanie w miejsce plam i przebarwień wnikają cząsteczki nanohydroksyapatytu.
Efekt: bielszy, jaśniejszy i zdrowszy uśmiech!

3. Naprawa szkliwa

Zastosowanie PrevDent Serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje (odbudowuje strukturę szkliwa) i naprawia powierzchnie zęba, pozostawiając pacjenta ze zdrowym, białym uśmiechem i bez nadwrażliwości.

System do wybielania zębów i naprawy szkliwa, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym.

Aktywną substancją wybielająca jest tylko 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) zastosowany jednoczasowo z nanohydroksyapatytem daje spektakularny efekt.

Od 7 do 8 odcieni bielsze zęby w około 1 godzinę – przy użyciu lampy lub bez!

Procedura PrevDent CrWR odróżnia się od innych produktów wybielających dostępnych w gabinetach stomatologicznych, włączeniem do niej nano-hydroksyapatytu.
Szeroko zakrojone badania i literatura wskazują, że nano-hydroksyapatyt remineralizuje szkliwo i
znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się jaśniejsze, bielsze i zdrowsze. System PrevDent CrWR przywraca ich naturalną biel. A pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość.

Wybielanie połączone z wbudowywaniem nanohydroksyapatytu (główny składnik szkliwa 97%) jest bezpieczne. Powierzchnia zęba nie ulega zniszczeniu w trakcie wybielania.

Materiały stosowane do wybielania zębów

Stosuje się nadtlenek wodoru w ramach wybielania w gabinecie, zewnętrznie lub wewnętrznie oraz niższe stężenia nadtlenku karbamidu w przypadku wybielania nakładkowego w domu lub wyższe stężenia w przypadku wybielania zewnętrznego w gabinecie stomatologicznym.

Pamiętajmy, że wybielające pasty do zębów nie są aktywnymi wybielaczami, pomagają jednak utrzymać efekt wybielania na dłuższy czas.

Na czym polega proces wybielania zębów?

Substancje barwnikowe (chromofory), które powodują nieodpowiedni kolor naszych zębów posiadają w swej budowie chemicznej nienasycone wiązania podwójne. W związku z ich utlenianiem dochodzi do zmian wiązań nienasyconych w nasycone. Dzięki temu stają się jaśniejsze lub bezbarwne, a nasze zęby odzyskują dawną biel.

Jaka jest różnica pomiędzy ogólnie dostępnymi w sprzedaży produktami do wybielania zębów a tymi, które oferują stomatolodzy?

Bardzo ważna w przypadku wybielania jest diagnoza wyjaśniająca przyczynę i stopień wybarwienia. Dlatego tylko lekarz stomatolog jest osobą kompetentną, aby wybrać odpowiednią metodę wybielania, bądź jej zaniechać z powodu przeciwwskazań. Dodatkowo, nakładki oferowane przez firmy wysyłkowe nie są dostosowane do każdego rodzaju uzębienia, co może prowadzić do nierównomiernego wybielania, podrażnienia dziąseł bądź połknięcia dużych ilości żelu wybielającego. Niekontrolowane przez lekarza wybielanie może skończyć się uszkodzeniem tkanek zęba!

Czy istnieją przeciwwskazania do wybielania zębów?

Wybielanie zębów jest możliwe, gdy mamy do czynienia ze zdrowym uzębieniem, niezależnie od liczby wypełnień. Jeśli wypełnienia są zbyt jasne lub zbyt ciemne, można je wymienić po zakończeniu wybielania, gdyż same wybielaniu nie ulegają.
Wybielanie nie jest wskazane u kobiet w ciąży oraz karmiących, u pacjentów uczulonych na jakikolwiek składnik preparatu wybielającego, w przypadku dużego uszkodzenia szkliwa oraz u osób z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Nałogowi palacze nie mogą palić papierosów w czasie wybielania zębów.

Jak trwały jest efekt wybielania zębów?

W zależności od wyboru metody wybielania oczekiwany efekt widoczny jest po maksymalnie trzech tygodniach. Efektywność zależy przede wszystkim od rodzaju przebarwień oraz budowy tkanek zęba. Rezultat pozostaje widoczny od dwóch do kilku lat. Zależy to przede wszystkim od ilości i rodzaju stosowanych używek, napojów oraz pokarmów.

Dlaczego po wybielaniu pojawiają się często objawy nadwrażliwości?

Żele wybielające pochłaniają pewną ilość wody znajdującą się w tkankach, co powoduje dolegliwości bólowe. Zmniejszyć je mogą płukanki lub żele fluorkowe. Całkowite ponowne nawodnienie tkanki zęby osiągają po upływie dwóch tygodni od wybielania.

Czy wybielanie wpływa na stan szkliwa, dziąseł i przyzębia?

Nowoczesne metody wybielania nie powodują uszkodzenia tkanek zęba. Nie stają się one bardziej podatne na próchnicę czy kruche. Jeśli nakładka jest właściwie dopasowana nie wpłynie to również na stan dziąseł i przyzębia. Należy jednak pamiętać, by nie używać zbyt dużej ilości żelu, która może wypłynąć z nakładki powodując podrażnienie i odbarwienia. Wszelkie choroby dziąseł czy przyzębia są także przeciwwskazaniem do zabiegu wybielania!

Czy zęby przebarwione po leczeniu endodontycznym można wybielić metodą nakładkową?

Można, jednak skuteczniejszym zabiegiem jest w tym przypadku wybielanie metodą wewnętrzną, przeprowadzone w gabinecie przez lekarza stomatologa.

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.