Stomatologia zachowawcza Łódź

Zapobieganie i Leczenie Ubytków

Dr Rafał Łaszkiewicz Stomatolog Łódź

Stomatologia zachowawcza, inaczej ogólna, stawia sobie za cel utrzymanie zdrowego stanu uzębienia i jamy ustnej, a także estetyczny wygląd zębów. Konsultacje, zabiegi oraz ewentualne leczenie powinny odbywać się regularnie, dzięki czemu zapobiegniemy osłabieniu koron i szyjek zębów oraz powstawaniu ubytków próchniczych. Co to jest stomatologia wychowawcza i jaki jest jej zarys kliniczny?

Co to jest stomatologia zachowawcza i czym się zajmuje?

Stomatologia zachowawcza to wszelkie usługi związane z higieną jamy ustnej, a więc zapobieganie próchnicy oraz leczenie powstałych ubytków. W skład kompetencji dentysty wchodzą między innymi badania kontrolne, piaskowanie czy polerowanie zębów, wypełnienie, higienizacja, a także odbudowa korony zębowej czy leczenie endodontyczne (kanałowe). Stomatologia zachowawcza Łódź wykorzystuje w zabiegach nowoczesne metody oraz narzędzia.

Możliwe sposoby leczenia w stomatologii zachowawczej

Zachowawcza stomatologia wykorzystuje szereg metod leczenia, wśród których najpowszechniejsze jest uzupełnianie ubytków w uzębieniu – wykorzystując np. tworzywa sztuczne lub żywicę kompozytową. Częstym sposobem leczenia zachowawczego zębów jest także stosowanie nakładek – koron – chroniących pozostałe struktury, oraz wprowadzanie implantów dentystycznych.

Inne zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej

Wśród innych zabiegów stomatologii estetycznej odnajdziemy szereg działań dążących do poprawy stanu jamy ustnej i uzębienia. Dentysta może więc wykonać higienizację, czasowe wypełnienie ubytków oraz szynowanie rozchwianych zębów.

Możemy się także spotkać ze stomatologią zachowawczą z endodocją – czyli leczeniem kanałowym Łódź. Zabiegi obejmują zarówno przygotowanie i odbudowę ubytków, jak i powtórne leczenie zębów – jedno-, dwu- lub kilkukanałowych.

Dziecięca stomatologia zachowawcza

Dziecięce leczenie zachowawcze – stomatologia, jest niezwykle ważne, zarówno w przypadku uzębienia mlecznego, jak i stałego. Specjaliści zajmują się usługami z zakresu profilaktyki próchnicy, takimi jak lakowanie czy lapisowanie zębów dzieci, jak również leczeniem ubytków czy chorób jamy ustnej. W stomatologii zachowawczej istotne znaczenie ma także nauka prawidłowej higieny uzębienia już od najmłodszych lat oraz edukacja z zakresu zapobiegania próchnicy.

Leczenie zachowawcze w stomatologii – cennik

Koszt zabiegów leczenia zachowawczego może być różny w zależności do rodzaju metody i złożoności problemu, a ceny mogą wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jeżeli chcesz zapoznać się z orientacyjnymi kosztami zabiegu, sprawdź stomatologię zachowawczą – cennik w gabinecie stomatologicznym Łódź.

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.