Leczenie kanałowe – endodoncja Łódź

Leczenie kanałowe Łódź

Endodoncja mikroskopowa – co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem leczenia kanałowego?

Zanim rozpoczniesz leczenie kanałowe, musisz wykonać zdjęcie RTG. RTG w Łodzi wykonasz w naszej Pracowni 3D i RTG Ultimed. Dzięki takiemu zdjęciu stomatolog będzie w stanie ocenić, jaki jest faktyczny stan zęba i określić, czy wymaga on leczenia kanałowego.

Najpopularniejszą metodą leczenia kanałowego jest endodoncja mikroskopowa, która jest wysoce skuteczna i niezwykle precyzyjna. Polega na wstępnym oczyszczeniu zęba z resztek tkanki dotkniętej stanem zapalnym. Po usunięciu zakażonej miazgi kanały są dokładnie osuszane, a następnie zamykane.

Ile trwa leczenie endodontyczne?

Leczenie kanałowe wykonuje się najczęściej podczas jednej wizyty. Czas jej trwania zależny jest od tego, ile kanałów wymaga wypełnienia. W przypadku leczenia endodontycznego jednego kanału, wizyta trwa około 1-2 godziny. Jeśli jednak pojawi się konieczność wypełnienia większej ilości kanałów do przeprowadzenia pełnego leczenia endodontycznego, najczęściej leczenie rozkłada się na kilka wizyt. Wówczas stomatolog zakłada na ząb specjalny opatrunek tymczasowy, który pacjent nosi pomiędzy wizytami. Natomiast na ostatniej wizycie lekarz dokonuje ostatecznej rekonstrukcji leczonego zęba.

Szukasz miejsca, w którym wykonasz kompleksową endodoncję mikroskopową w Łodzi? Zapraszamy do naszego gabinetu Ultimed Stomatologia w Łodzi, gdzie przeprowadzamy leczenie kanałowe najnowocześniejszymi metodami.

Bezbolesne leczenie kanałowe – Łódź

W przypadku leczenia kanałowego zawsze stosuje się znieczulenie miejscowe, by uniknąć wszelkiego dyskomfortu i bólu u pacjenta. Nowoczesna stomatologia za cel stawia sobie bowiem leczenie pozbawione bólu. Co ważne, znieczulenia są obecnie niezwykle precyzyjne, dzięki czemu dolegliwości podczas leczenia są całkowicie wyeliminowane. Efekt znieczulenia może utrzymywać się do nawet 6 godzin, w zależności od wybranego leku.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje leczenie endodontyczne, zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem dentysty w Łodzi.

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.