Leczenie kanałowe – endodoncja Łódź

Leczenie kanałowe Łódź

Jak wygląda leczenie kanałowe zębów?

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej lub martwej miazgi korzeniowej, w skład której wchodzą naczynia krwionośne i nerwy. Zakażenie miazgi jest powodem wielu chorób zębów i związanych z tym dolegliwości. Następnym etapem jest odkażanie oraz szczelne wypełnianie pustych przestrzeni by nie dochodziło w nich do namnażania bakterii. Anatomia kanałów, ich mała średnica i zakrzywienie oraz boczne odgałęzienia utrudniają leczenie, jednak odpowiednie, nowoczesne wyposażenie oraz wysokie kwalifikacje personelu umożliwiają przeprowadzenie leczenia endodontycznego w przypadkach, które jeszcze kilka lat temu skazane były na niepowodzenie, a w konsekwencji konieczność usunięcia zęba.

W ramach leczenia endodontycznego proponujemy Państwu:

Leczenie kanałowe na  jednej wizycie z użyciem  mikroskopu zabiegowego

  • Leczenie trudnych przypadków i powikłań
  • Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych

Dysponujemy specjalistycznym aparatem rentgenowskim, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze lub wykonanie tomografii komputerowej.

  • Oczyszczenie korony zęba i jej odbudowa
  • Oczyszczenie i dezynfekcja systemu kanałów zęba
  • Wypełnienie kanałów korzeniowych
  • Ostateczna odbudowa korony zęba
Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.