Ekstrakcja – usuwanie zębów Łódź

Ekstrakcja zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów w ramach chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego m.in. w momencie, gdy w uzębieniu pacjenta występuje zaawansowana próchnica. Często zdarza się tak, że mogłoby to doprowadzić do bardzo negatywnych następstw i powikłań, dlatego stomatolog decyduje się na usunięcie zęba.

Jak przebiega chirurgiczne usuwanie zęba?

Odwiedzając profesjonalny gabinet stomatologiczny pacjent oddaje się w ręce wyspecjalizowanego fachowca ze świata chirurgii stomatologicznej. Najważniejsze jest to, aby przed wykonaniem zabiegu przeprowadzono kompleksowy wywiad medyczny (przeciwwskazania to m.in. choroba serca i wątroby). W ten sposób dobiera się m.in. odpowiedni środek znieczulający, gdyż usuwanie zębów odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Nie obejdzie się też bez wykonania zdjęcia RTG. Na szczęście stomatologia rozwinęła się na tyle, że ekstrakcja zęba przebiega ekspresowo. Najpierw specjalista poluzowuje ząb, a następnie usuwa go z zębodołu i zabezpiecza otwór szwem (potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia).

Jakie są zalecenia po ekstrakcji zębów?

Stomatologia estetyczna w Łodzi ma swoich zwolenników, jednak warto pamiętać o tym, że przy każdej usłudze stomatologicznej ważne jest dostosowanie się do zaleceń specjalisty. Po ekstrakcji zębów zaleca się:

  • stosować zimne okłady,
  • stosować właściwą pielęgnację jamy ustnej,
  • stosować dietę papkowo-płynną,
  • sięgać po środki przeciwbólowe (w przypadku silnego bólu).

Dobrą informacją jest to, że rekonwalescencja powinna potrwać maksymalnie kilka dni. Niekiedy wystarczającym zabiegiem okaże się resekcja zęba, która pomoże uratować ząb przed usunięciem. Bazuje na usunięciu uszkodzonego wierzchołka korzenia.

Ile kosztuje wyrwanie zęba?

Ekstrakcja zęba może kosztować nawet kilkaset złotych. Najczęściej pacjenci zapłacą za taką usługę od 300 do 600 złotych, chociaż duże znaczenie ma m.in. to, gdzie konkretnie zlokalizowany jest gabinet. Ciekawą propozycją dla niektórych pacjentów są implanty zębów Łódź, które skutecznie zastępują korzenie brakujących zębów i pozwalają odzyskać atrakcyjny uśmiech. Implantacja to jednak dość poważny wydatek, który może sięgnąć kilka tysięcy złotych.

Wygoda i komfort
Wygoda i komfort

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pozycji leżącej, zapewniającej pacjentowi komfort oraz ergonomiczną pozycję pracy lekarza, co pozwala skupić mu się na pracy.

Nowoczesne zaplecze
Nowoczesne zaplecze

Posiadamy również nowoczesny sprzęt do wykonywania leczenia endodontycznego (kanałowego) – co znacznie skraca czas i może być zrealizowane podczas jednej wizyty.

Dodatkowa opieka
Dodatkowa opieka

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami daje nam możliwość bezpiecznego leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz kobiet w ciąży

Pracownia protetyczna
Pracownia protetyczna

Do Państwa dyspozycji pozostaje również pracownia protetyczna, w której zajmujemy się wykonaniem nowoczesnych i zaawansowanych uzupełnień protetycznych.

Aparaty rentgenowskie
Aparaty rentgenowskie

Nasze gabinety dysponują specjalistycznymi aparatami rentgenowskimi, co umożliwia natychmiastowe otrzymanie zdjęcia RTG bezpośrednio na monitorze, jeśli jest ono niezbędne do diagnostyki i dalszego leczenia, a także wykonania zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej.

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy

Większość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego i protetyki wykonywanych jest z użyciem mikroskopu zabiegowego, co zapewnia dużą dokładność i precyzję, a przez co trwałość.

Prywatny parking
Prywatny parking

Nasza klinika posiada duży, prywatny parking tylko dla naszych pacjentów.

Kształcenie
Kształcenie

Dzięki wyświetlaniu procesu leczenia na monitorze osoby asystujące i lekarze mają możliwość czynnego uczestnictwa w zabiegach i doskonalenia swoich umiejętności.