Endokrynolog ginekolog

Zdarza się, że podłoże problemów zdrowotnych nie leży w zaburzeniu funkcjonowania tylko jednego układu w naszym organizmie, ale dwóch lub nawet trzech. Wybór lekarza zajmującego się dwiema specjalizacjami pozwala na uniknięcie szukania pomocy u dwóch różnych specjalistów i zapewnia leczenie kompleksowe.

Wybór endokrynologa ginekologa jest bardzo korzystny dla kobiet, ponieważ ginekologia i endokrynologia są ściśle ze sobą powiązane. Endokrynolog to lekarz zajmujący się zaburzeniami funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego, natomiast ginekolog zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskich narządów rodnych. Dzięki temu u jednego lekarza można rozpoznawać i leczyć problemy hormonalne i ginekologiczne, takie jak zaburzenia miesiączkowania, dojrzewania płciowego, płodności, zespół policystycznych jajników czy nowotwory. Zaburzenia wydzielania hormonów płciowych mogą być także przyczyną wielu objawów: owłosienia twarzy, obniżenia libido czy trądzikowych zmian skórnych.

Do ginekologa ze specjalizacją endokrynologiczną warto udać się także wtedy, gdy występują bolesne miesiączki, krwawienie lub plamienie międzymiesiączkowe, ból i obrzmienie piersi, trądzik, problemy z zajściem w ciążę lub z jej utrzymaniem, a także gdy planujemy ciążę, jesteśmy w ciąży lub na etapie połogu, szczególnie gdy mamy problemy z tarczycą, otyłością, hiperprolaktynemią, insulinoopornością czy cukrzycą. Ginekolog endokrynolog może dbać o zdrowie kobiety już od wieku dziecięcego. Może diagnozować zaburzenia wzrostu i rozwoju płciowego, dobierać środki antykoncepcyjne, prowadzić terapię hormonalną w przypadku menopauzy.

Chciałabyś się leczyć kompleksowo u jednego lekarza zamiast dwóch? Potrzebujesz konsultacji endokrynologa ginekologa? Zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami od endokrynologii i ginekologii poradni ULTIMED w Łodzi.